Poznejte mě

O mě

Trocha historie

Jmenuji se Radka. Mám za sebou již více než půlstoletí různých životních zkušeností. Tužby a přání byly různé, ale život mě vedl svými cestami. Po absolvování vysoké školy v oboru hutnictví jsem nastoupila do slévárny ve Vítkovicích. Protože jsem byla dobrá v tehdy začínajícím oboru IT, zapřáhli mě do toho, co nikdo neuměl. V tomto prostředí jsem pak působila skoro dvacet let v různých firmách, bankami počínaje a energetikou konče. Pak mě ale život na kancelářské židli omrzel a začala jsem se plně a pilně věnovat józe, bylinkám, včelám a zahradě.

S jógou jsem se seznámila v poměrně útlém mládí, ale to ještě moje tělo potřebovalo spíše vydávat energii. Proto se mi tenkrát jóga zdála nudná, vyžadující akrobatické výkony a nepříjemné očistné techniky. S tím jsem jógu opustila a na dlouhá léta zavrhla. Teprve někdy na přelomu tisíciletí jsem se k józe vrátila díky kamarádce, která mi ukázala, že jóga může být jednoduchá, a že se s ní dá příjemným způsobem posílit i protáhnout celé tělo. Postupně jsem nacházela další a další výhody jógy: naučila jsem se s její pomocí zklidnit, zbavit psychické nepohody, správně dýchat, odstranit různé zdravotní problémy.

Také jsem ale zjistila, že se dá jógou i ublížit. Přestože jsem byla certifikovanou lektorkou jógy, po lekcích mě někdy hodně nepříjemně bolelo v zádech. A to mě přinutilo se začít věnovat zdravotním aspektům jógy, správným vzorcům pohybu, vývojovým pozicím apod. V procesu hledání jsem prošla hathajógou, jógou pro pánevní dno, hormonální jógou, iyengar jógou, jin jógou, fly jógou a bůhvíjakou jógou ještě. Dnes se orientuji především na fyzioterapeutickou jógu, tedy takovou, která spojuje původní jógovou filosofii s moderními poznatky o zdravém pohybu.

5616
Spokojených klientů
0
Právě cvičí Jógu u nás